Геннадій Дикий

Справа з недобудовою під ЦНАП у Білій Церкві: мер міста Геннадій Дикий пояснив причини закупівлі будівлі

Мер Білої Церкви Геннадій Дикий під час засідання Вищого антикорупційного суду пояснив, як і чому місто купило недобудову під ЦНАП. Виступ міського голови опублікував канал BCTV.

За словами Дикого, у 2015 році, коли його було обрано мером Білої Церкви, були прийняті закони про передачу органам місцевого самоврядування повноважень на здійснення адміністративних послуг, що водночас потребувало створення у виконавчому комітеті такої структури як ЦНАП.

«Це приміщення знаходиться безпосередньо в центрі міста і на нашу думку на той час воно використовувалось неефективно. На жаль, відповіді ми тоді не отримали. Паралельно ми почали здійснювати аналіз комунальних приміщень, які могли б підійти під наші потреби. Були досліджені такі приміщення як готель Рось, Будинок побуту, Станція юних техніків, а також приміщення Центральної бібліотеки. Оглянувши їх всі, виконавчий комітет прийшов до висновку, що вони не підходять кожне за певних причин», — зазначив він.

Білоцерківський міський голова зауважив, що в 2016 році на нараді з заступниками, один з заступників озвучив, що надійшла пропозиція від представника власника приміщення по вулиці Театральна 5, яке знаходиться в центрі міста, безпосередньо у 150-ти метрах від міської ради, про можливість продажу цього приміщення, загальною площею 4700 квадратних метрів за ціною 860 тисяч доларів США.

Він додав, що була й інша пропозиція щодо приміщення, яке знаходиться навпроти міської ради – це Будинок Культури заводу Сільмаш, орієнтовною площею 3500 квадратних метрів та за ціною 1,5 мільйона доларів США.

«Але на той час коштів на придбання та переобладнання приміщень міська рада не мала. У жовтні 2017 року вийшла постанова Кабміну 779 «Про порядок надання субвенцій місцевим бюджетам для створення і функціонування ЦНАПів» у тому числі для надання послуг і соціального характеру, оскільки ми наприклад передбачали там місця і для пенсійного фонду і для комунальних служб, щоб людям було зручніше. Також було прийнято розпорядження Кабміну від 11 жовтня 2017 року №736н «Про деякі питання створення ЦНАПів», — додав він.

За його словами, саме ці документи і визначали умови створення сучасних ЦНАПів. Сума субвенції у межах України складала 5 мільярдів гривень. Органам місцевого самоврядування було рекомендовано визначити приміщення і створити ЦНАПи основними критеріями яких є: прозорість, доступність, відкритість і зручність.

«Це була і залишається державна політика, реалізація якої покладена на органи місцевого самоврядування. Відповідно вже в лютому 2018 року ми звернулися з листом до Кабінету Міністрів України про виділення субвенції на придбання приміщення, у сумі яка була зазначена ще у 2016 році. Принагідно хочу пояснити, що на той момент у центральній частині міста було три варіанти. Приміщення на вулиці Театральна 5 (пл. 4700 м кв. за ціною 860 тис. доларів США) також приміщення БК заводу Сільмаш, (орієнтовною площею 3500 м кв. та за ціною 1,5 млн доларів США). А також приміщення банку на Олександрійському бульварі (пл. 2100 м кв. за ціною 1,2 млн доларів США)», – пояснив Геннадій Дикий.

Мер міста запевнив, що всі діючі приміщення потребували повної реконструкції. Через це Білоцерківська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів з найнижчою ціною пропозицією і загалом і в перерахунку на один квадратний метр, найновішого приміщення яке могло розглядатися як ЦНАП.  Кабмін надав відповідь на це звернення, де зазначалось, що урядом було виділено 5 млрд гривень, які будуть розподілятися на бюджетному комітеті ВР саме депутатами Верховної Ради.

«Вже в червні 2018 року розпорядженням Кабінету Міністрів №423н від 15.06.2018 року Білоцерківській міській раді було виділено 43 млн 460 тис. грн. Мною було подано проєкт рішення на придбання приміщення. Далі проєкт оброблювався відповідно до регламенту. Крім цього, на офіційному сайті БМР і в соціальних мережах 26-27 липня 2018 року (тобто більше ніж за місяць до засідання міської ради) було оголошено про наміри придбати приміщення по вулиці Театральній 5 під ЦНАП із зазначенням вартості. На сесії міської ради за це рішення проголосувало 39 депутатів міської ради з 41 – тобто абсолютна більшість», – розповів він.

У 2019 році в Білій Церкві не змогли знайти гроші на ремонт приміщення, хоча проєкт був виготовлений вже в кінці 2018 року. Мер зазначив, що тоді Біла Церква стала першим містом в Київській області по боротьбі з COVID-19.

«Але вже наприкінці 2020 року наш проєкт розглянули у КОДА і він був схвалений і підтриманий, як першочерговий. І вже в 2021 ми передали Державі права на реконструкцію даного приміщення і воно було розпочате по програмі «Велике будівництво”. Відповідно до обвинувального акту, на думку сторони обвинувачення, я вчинив злочин, будучи автором проєкту рішення, але хочу зазначити, що якщо відмінусувати всі земельні питання (а їх виходить достатньо багато на сесії), я є автором понад 70% проєктів рішень, така в мене робота. Я і сьогодні ні на хвилину не сумніваюсь у правильності, доцільності і стратегічній важливості для розвитку міста прийняття депутатами цього рішення. Насамкінець я хочу відповідально заявити, що діяв, дію і буду діяти в межах своїх повноважень і виключно в інтересах Білоцерківської громади», – підсумував Дикий.

Фото: BCTV

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.