Ексклюзив
Скільки жінок у ЗСУ?

Скільки жінок у ЗСУ, на нулі й керівних посадах, – коментар Радниці з ґендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ

Радниця з ґендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва ексклюзивно розповіла «Київщині 24/7» останні новини щодо кількості жінок у ЗСУ, де вони служать і які посади обіймають.

«У нас – купа жінок на передовій: близько 5 000. Там, наприклад, дуже добре себе зарекомендували бойові медикині. Вони більш стресостійкі, ніж чоловіки. Також зокрема психологині: захисники й захисниці більше їм відкриваються.

До початку повномасштабної війни в нас в армії було 200 з лишком тисяч людей, з них – 16-17% жінок. Навіть, порівняно з країнами НАТО, це велика частка. З повномасштабною війною звичайно кількість жінок у ЗСУ збільшилась. Зараз у нас в Сухопутних військах – 15 970 жінок, з них: 2088 – офіцерки, інші – солдатки та сержантки. Але якщо брати у відсотковому еквіваленті щодо чоловіків, то армія з 2022 року збільшилась приблизно в 5 разів щодо чоловіків. Жінок же в 5 разів більше не стало, бо ми ж їх не призивали.

Тож, у цілому в Україні майже 42 000 жінок-військовослужбовиць. До того ж іще десь 27 000 – працівниць ЗСУ: радниці, юристки тощо. Тобто я, наприклад, працівниця ЗСУ», – ідеться в повідомленні.

А ось із жінками на керівних посадах ситуація в українській армії значно гірша. Чому? Читайте в нашому великому інтерв’ю.

Авторка: Аня Алляйн.

Фото: Міністерство оборони України.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.