СЕО Yasno розповів, як працює енергосистема України

Столиця та багато областей щодня стикаються з постійними відключеннями світла, але це — єдиний спосіб вберегти систему від блекауту. СЕО Yasno Сергій Коваленко розповів як наразі працює енергосистема України.

Зокрема, за його словами, такий вигляд мала структура генерації у країні на початку 2022 року:

  • Атомні електростанції — 55%
  • ТЕС та ТЕЦ — 29%
  • Гідроелектростанції — 7%
  • Відновлювальні джерела (сонячні, вітрові та інші електростанції) — 9%.

Коваленко зазначає, що атомні електростанції були основним джерелом енергії. Вони виробляли великі обсяги електроенергії, але є негнучкими і не можуть швидко реагувати на зміни у попиті. Зараз атомна генерація працює не в повну міру через те, що ЗАЕС не віддає електроенергію в мережу. І цей брак компенсувати неможливо.

Далі він пояснює, що теплова генерація зазвичай використовується якраз для швидкого балансування генерації та споживання. Але зараз пошкоджені і ТЕС. Тому намагаються використовувати гідроелектростанції, та вони потребують часу на відновлення.

«Тобто коли кажемо, що ситуація вкрай нестандартна, так і є. Енергосистема по всій Україні єдина. Це означає, що якщо, припустімо, не працює декілька блоків електростанції на заході країни, то обмеження стосуватимуться однаково і Львівщини, і Одещини, і Черкащини»‎, — наголошує СЕО Yasno.

Тому, резюмує він, світло-сірі зони графіку зараз найшвидше означають відключення.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.