Самочинне будівництво на території Святошинського лісництва: столична прокуратура вимагає звільнити землі та повернути їх державі

Святошинська окружна прокуратура міста Києва вимагає звільнити від самочинної забудови та повернути столичній громаді земельну ділянку природно-заповідного фонду на території Святошинського лісництва, яку включено до складу Національного природного парку «Голосіївський».

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Установлено, що зловмисники без рішень Київради та належних правових підстав здійснили самочинне будівництво нежитлової будівлі та тимчасових споруд на земельній ділянці площею 0,10 га, власником якої є територіальна громада міста Києва.

У подальшому за відсутності належних правовстановлюючих документів ділки здійснили реєстрацію права власності на самочинно збудовані об’єкти за фізичною, а згодом за юридичною особами.

У прокуратурі зазначають, що законодавством обмежено використання земель природно-заповідного фонду. Вказані землі перебувають під особливою охороною держави та заволодіння ними всупереч вимогам Земельного кодексу України є недопустимим.

Згідно з наявною інформацією, прокуратура вимагає визнання недійсним правочину щодо самовільно збудованого об’єкту та її реєстрації, знесення нерухомого майна та тимчасових споруд, повернення земельної ділянки територіальній громаді міста Києва.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.