Ринок нерухомості на Київщині почав стрімко відновлюватись

Майданчик перевіреної нерухомості DOM.RIA відзвітував щодо стану справ на ринку нерухомості Київщини за минулий сезон. Так, виявилося, що за зиму у столиці та області ринок первинного житла почав швидко відновлюватись. Також нині вже зростає кількість запитів і на оренду житла.

На первинному ринку станом на кінець лютого 2023 року в Україні працює 72% відділів продажів. У Києві цій відсоток фіксується на позначці у 75%. І, якщо взяти до порівняння осінній та зимовий періоди, то в Київській області спостерігається збільшення працюючих відділів продажів на 5,6%.

«Що стосується готового житла, протягом зимового періоду в Україні здали в експлуатацію 154 новобудови, які мають 275 секцій. У Києві – 14 новобудов та 33 секції, а в Київській області – 38 новобудов та 85 секцій», – ідеться у дослідженні.

Крім того, на кінець лютого в Україні зафіксували 586 готових новобудов. Взимку було відновлено будівництво у 35 житлових комплексах, 24 із них – у Київській області.

Станом на лютий, найвища вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі становила саме у Києві – 48 892 гривень. Порівняно з лютим минулого 2022 року, відбулось зростання на 36,6%. Цікаво, що порівнянр з січнем 2023 року простежується спад вартості на 1% через коливання курсу.

Щодо вторинного ринку, то тут в осінній та зимовий періоди, був як спад, так і зростання нових пропозицій щодо продажів.

«На Київщині (не враховуючи столицю) збільшення нових пропозицій на 46,5%, у столиці – на 12%. Найвища середня ціна однокімнатної квартири зафіксована у Києві – 80 285 доларів США. Якщо порівнювати лютий цього та минулого року, бачимо спад на 22,5%», – інформує компанія.

Найбільше падіння вартості вторинного житла, порівняно із минулим роком, фіксується також в столиці – 22,5%.

Крім того, за цей період у столиці скоротилась пропозиція й орендного житла на 31%. Проте, якщо аналізувати аналогічний період взимку 2022 та 2023 років, кількість пропозиції оренди зросла майже по всій Україні. В столиці – на 114%.

«Станом на кінець лютого, найвища середня вартість оренди однокімнатної квартири у Києві – 15 978 гривень, що на 19,5% менше ніж у лютому минулого року. Варто також зазначити, що у столиці протягом зими вартість оренди однокімнатної квартири зростала. Порівняно із груднем у лютому виросла на 16%, а з січнем – на 2,6% більше», – ідеться у звіті.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.