НАТО: рашизм, геноцид українців

рашизм і геноцид українців – тепер визнано офіційно: нові терміни НАТО, які займуть місце поряд із «фашизмом»

Сьогодні, 22 травня, Парламентська асамблея НАТО одностайно визнала злочини росії проти України геноцидом, а терористичний режим у рф – «рашизмом». Про це повідомляє голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

«На сесії Асамблеї в Люксембурзі ми добилися прийняття надзвичайно сильної декларації, яка буде мати далекосяжні політичні наслідки. Крім того, ПА НАТО закликала уряди своїх країн відкрито оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом Альянсу і погодити наступні конкретні кроки для вступу України до НАТО. Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані.

Там є і підтримка міжнародного трибуналу, і допомога Україні до перемоги і після неї, і засудження ідеології рашизму, і відновлення територіальної цілісності, і санкції, і репарації, і план Маршалла, і багато іншого. Ми довго боролися за такі прямі та чіткі формулювання. Готував декларацію та допомагав нам у просуванні наших наративів наш польський друг Michał Szczerba. Десятки і сотні годин переговорів та консультацій. Через месенджери, у кулуарах, з високих трибун», – ідеться в повідомленні.

Таким чином парламентарі країн НАТО заклали фундамент в питанні російсько-української війни до саміту НАТО, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі – столиці Литви. Іще в січні цього року Президент України Володимир Зеленський назвав Вільніуський саміт доленосним для всіх країн-членів НАТО, адже може стати вирішальним у боротьбі з російським терором.

Фото: Rodrigo Abd, Єгор Чернєв.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.