Проєкт міських досліджень ЛУН Місто запустив ініціативу, аби привернути увагу до постраждалих будинків Ірпеня, Гостомеля та Бучі

Внаслідок вторгнення росії 74% новобудов Бучі, Гостомеля та Ірпеня пошкоджено. Через це проєкт міських досліджень ЛУН Місто вирішив запустити ініціативу під назвою «Будинки війни», аби привернути увагу людей до історій цих будинків та допомогти їхнім жителям зібрати гроші на відбудову та не залишитися без даху над головою взимку.

«Наш будинок на сьогодні підлягає відновленню й потребує капітального ремонту. Інакше, через певний час, його вже буде неможливо відновити», — розповідає мешканець Гостомеля, в. о. голови ОСББ Родинний затишок 2015, ЖК Покровський Олександр Ротманов.

Варто зазначити, що на звільнених територіях Київської області є багато схожих історій у житлових комплексах. В загальному через масштабне вторгнення рф, 15 300 багатоповерхівок зруйновано в Україні. Жителі постраждалих будинків розуміють — якщо не розв’язати проблему до зими, то буде запізно.

«Якщо до зими ми не зробимо дах, то ті 130 сімей, які жили до війни в нашому будинку, доведеться розселити», — пояснює мешканець та голова ОСББ ЖК MunHausen Анатолій Лютко.

Додамо, що 24 лютого він прокинувся о 5:11, бо над будинком пролетіло дві крилаті ракети. Після повернення з евакуації Анатолій побачив, що в оселі немає даху. Перша думка була: слава Богу, що живий. 

Зазначається, що кожен із зруйнованих будинків має свій бюджет на відбудову. Певну частину коштів було зібрано мешканцями своїми силами, адже вони спільно відремонтували вікна та двері.

«1 300 000 грн для того, щоб відбудувати наш дах, стіни, вентиляційні канали. Це те, з чим ми можемо зустріти зиму. Те, що врятує будинок», — вважає мешканець та голова ОСББ ЖК на Мечникова Олександр Лозюк.  — «Пʼятий поверх і дах вигоріли повністю, металочерепиця, деревʼяне перекриття. Частково вогонь перекинувся на балкони та деякі квартири. Але в нашого будинку ще є шанс врятуватись». 

На сайті цієї ініціативи Будинки війни від ЛУН Місто опубліковані історії будинків та карта пошкоджень Київщини. Під кожною такою історією можна знайти реквізити для допомоги конкретному будинку.

«Ці будинки та їхні мешканці є символом незламності українців», —  говорить директор з маркетингу ЛУН Денис Суділковський. —  «Ми будемо вдячні за розповсюдження історій будинків війни. Мешканці цих будинків будуть вдячні за будь-який благодійний внесок, що допоможе у відбудові їхнього житла».

Сайт ініціативи Будинки війни: https://misto.lun.ua/homesofwar.

За матеріалами прес-релізу.

Фото: Олександр Маркушин.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.