Продаж гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ на майже 800 тисяч гривень: на Київщині судитимуть учасників організованої групи

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до Шевченківського районного суду міста Києва обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої групи за фактами продажу гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку та заволодіння благодійними пожертвами (ч. 3 ст. 201-2 КК України). Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної прокуратури.

Розслідуванням встановлено, що обвинувачені, діючи у складі організованої групи, налагодили механізм реалізації гуманітарної допомоги, отриманої від підприємств та організацій. З метою конспірації своєї злочинної діяльності вони створили благодійний фонд, який отримував благодійні пожертви і гуманітарну допомогу для потреб військових частин ЗСУ та жителів постраждалих від війни регіонів.

У подальшому отриману гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування і медикаментів вони реалізовували через продовольчі магазини, заклади торгівлі, аптеки та фізичних осіб-підприємців. Грошові кошти з рахунку благодійного фонду обвинувачені обготівковували через підконтрольних ФОП.

Загалом учасники злочинної групи здійснили продаж товарів гуманітарної допомоги та використали для власних потреб благодійні пожертви на суму майже 800 тисяч гривень.

Фото: Київська обласна прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.