Президентка ПА НАТО Гарріо-Майлям відвідала зруйновану російськими окупантами Бородянку (фото)

Заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк та президентка Парламентської Асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям 4 лютого відвідали Бородянку. 

Про це повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні у мене вже друга нагода зустрітися з пані Президенткою Парламентської Асамблеї НАТО. До цього ми бачилися у Брюсселі. Хочу подякувати Вам від імені парламенту України і всього українського народу за цей візит. Ваш приїзд — для нас, це абсолютно точно, дуже важливий», — зазначила Кондратюк, звертаючись до президента ПА НАТО.

Кондратюк і Гарріо-Майлям ознайомилися у Бородянці з наслідками окупації цього населеного пункту військами рф. Зокрема, вони оглянули руйнування багатоповерхових будинків, пошкоджений пам’ятник Тарасу Шевченку, на якому лежали дитяча іграшка і букет квітів, і — графіті британського вуличного художника Бенксі на стіні одного з приміщень пошкодженого дитсадка «Буратіно», на якому маленький хлопчик перемагає дорослого дзюдоїста. 

Заступник Голови ВР і президент Парламентської Асамблеї НАТО ознайомилися і з модульним містечком, розміщеним біля зруйнованої школи, оглянули кухню, дитячу кімнату, поспілкувалися з мешканцями цих будинків.

«Ми, звичайно, ведемо дуже багато переговорів і дискусій у великих кабінетах. Але саме тут ми бачимо, як живуть прості українці, які кожен день докладають максимум зусиль, щоб Україна жила, працювала, перемагала. І саме сьогодні, у цьому модульному містечку, ми можемо говорити про те, що Україні зараз необхідно найбільше. Перш за все, це, звичайно, оборонна зброя, боєприпаси, але це і наступальна зброя тощо», — зазначила Кондратюк.

Заступниця очільника українського парламенту додала, що також дуже важливо, щоб емоція, яку гостя відчула під час цього візиту, була передана якомога більшій кількості депутатів і народів, з якими вона спілкується.

«Пані Президентко, я б ще хотіла сказати Вам, що ми очікуємо (і того — ред.), що всі європейські парламенти доєднаються до тої ініціативи, яку зробила Парламентська Асамблея, а саме — про визнання рф країною-терористом, створення спецтрибуналу», — наголосила вона, звертаючись до Гарріо-Майлям.

Своєю чергою очільниця ПА НАТО подякувала за запрошення її до України.

«Точиться боротьба, агресор дуже потужний, і потрібна зброя, потрібно все, і навіть літаки. І ми намагаємося з трибуни Парламентської Асамблеї НАТО про це сповіщати на цілий світ, говорити, що ми, звісно, маємо іти на якісь жертви, і що наші жертви — ніщо проти того, що зазнає український народ», — додала Гарріо-Майлям.

Вона також сказала, що сміливість і мужність українців не може не вражати, і звикнути до подвигу українського народу неможливо.

«Сміливість, мужність і рішучість українців, їхня незламність не може не вражати. І вона править нам усім за приклад того, як треба боронити свою свободу, демократію, життя своє і своїх рідних, і як боронити безпеку народів Європи. Стійкість України нас захоплює і надихає. Неможливо звикнути до подвигу українського народу», — запевнила вона.

Фото: Укрінформ

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.