Руслан Кравченко

«Право на гідність у місцях компактного поселення»: голова КОВА взяв участь у Всеукраїнській Конференції

Голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко та заступник голови Сергій Білецький взяли участь у Всеукраїнській Конференції «Право на гідність у місцях компактного поселення». Про це повідомляє Київська ОВА.

Конференція відбулася 2 травня в Києві та була присвячена представленню даних щодо гуманітарної ситуації в місцях компактного поселення внутрішньо переміщених осіб і пошуку шляхів забезпечення гідних умов їх розміщення.

Серед учасників – пані Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, Координатор Кластера з питань управління та координації МКП Камаль Мірзаєв.

Наразі в Київській області зареєстровано 330 тисяч вимушених переселенців. Створено 88 місць компактного проживання – установи соцзахисту, школи, дитсадки бази відпочинку тощо. Крім того, розгорнуто 16 модульних містечок у м. Бровари, м. Буча, м. Ірпінь, смт Ворзель, смт Бородянка, смт Макарів, смт Гостомель, с. Горенка, м. Васильків, с. Кухарі, смт Іванків, с. Демидів.

У місцях компактного проживання ВПО проводиться прийом громадян керівництвом райдержадміністрацій, соцслужбами, ГУ ПФУ у Київській області, органами центру зайнятості. Проводиться робота з надання всієї необхідної допомоги, забезпечення людей медичними та освітніми послугами, працевлаштуванням ВПО.

Для координації роботи на рівні області та районів щодо вирішення проблем ВПО працює Координаційний центр взаємодії. У кожній з територіальних громад визначено уповноважених з питань ВПО.

Фото: КОВА

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.