Повістки у «Дії»: Мінцифри спростувало чутки з приводу онлайн-призову

Військовий облік реєстру військовозобов’язаних найближчим часом буде цифровізований, але онлайн-повісток «Дії» робити не збираються. Про це розповів у інтерв’ю The Village Україна керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислав Банік.

«Військовий квиток з’явиться в «Дії» рано чи пізно, але не можу сказати, що ми зараз над цим працюємо. Що стосується повісток, то їх у «Дії» не буде»,  повідомив Банік.

Він також додав, що робота над тим, щоб цифровізувати військовий облік реєстру військовозобов’язаних на боці Міноборони, ішла ще до повномасштабного вторгнення.

Одним із перших кроків цифрового військового обліку стала реформа щодо місця проживання. Щоб змінити місце прописки, чоловіку потрібно було знятися з військового обліку й стати на облік в іншому місці, тому цього часто уникали, щоб повістка їх не знайшла. А якщо змінювати місце реєстрації в «Дії», то там сповіщатимуть, що певний громадянин змінив адресу.

Але на час повномасштабної війни «Дія» призупинила цю послугу (бо під час воєнного стану не можна змінювати місце реєстрації). Водночас працюють над тим, щоб внести до неї зміни (аби жінки й діти, які не є військовозобов’язаними, могли змінити місце реєстрації), однак «певною мірою це поки що не виходить».

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.