Меру з Київщини повідомлено про підозру у завданні збитків громаді: імовірно, це очільник Білої Церкви

23 вересня за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру у завданні понад 8,7 млн гривень збитків територіальній громаді чинному очільнику одного з міст Київщини. Так само САП та НАБУ повідомили про підозру двом його спільникам. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook.

На фотографіях, наданих САП,  зображено кабінет міського голови Білої Церкви. Отже, імовірно, йде мова про Геннадія Дикого. Офіційного підтвердження наразі немає.

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП встановили, що у 2018 році співвласник недобудови запропонував голові міста купити нерухомість для потреб міста за 24 млн гривень. Попри те, що вартість суттєво перевищувала реальну ціну, очільник населеного пункту погодився.

Аби приховати значну переплату, співвласник приміщення забезпечив підроблення звіту про оцінку майна. Голова міста, у свою чергу, використовуючи своє службове становище, забезпечив розгляд та голосування за прийняття рішення про надання дозволу на придбання приміщення депутатами міськради.

Експертиза підтвердила збитки громаді на суму понад 8,73 млн гривень.

«Дії міського голови кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч.4. ст. 358 Кримінального кодексу України. Власнику недобудови інкриміновано ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України. Оцінювачу — ч. 2 ст. 358 КК України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Оскільки місце перебування співвласника недобудови невідоме, про підозру йому повідомили заочно», — ідеться в повідомленні САП.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.