Понад 2,4 млн українців живуть у пошкоджених чи зруйнованих будинках

Станом на осінь понад 2,4 млн українців мешкають у пошкодженому чи зруйнованому житлі. Про це повідомив віцепремʼєр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Через портал «Дія» заявки на компенсацію залишили вже понад 316 000 українців.

За словами Кубракова, одним з інструментів регуляції питання компенсації за зруйноване житло є законопроєкт №7198, який наразі перебуває на розгляді Верховної Ради.

«Проблема потребує чіткої державної політики, в такому чутливому питанні ми не можемо обмежуватись тимчасовими рішеннями», – написав він.

Віцепремʼєр пояснює, що проєкт закону визначає, хто зможе отримати компенсацію, в якому виді, коли і як постраждала сторона зможе її використати для придбання нового житла. Документом передбачається, що комісії з розгляду питань щодо надання компенсації будуть створюватися при кожній громаді чи військовій адміністрації..

«Щодо джерел фінансування, то ми розраховуємо, що це будуть заарештовані активи росії. Ми не хочемо перекладати тягар відбудови на платників податків, тому вже працюємо з міжнародними інституціями над залученням цих коштів у відбудову», – сказав він.

Фото: Олександр Кубраков

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.