Ексклюзив

Поліція працює 24/7 і не залежить від критичних обставин: ексклюзивні коментарі Андрія Нєбитова щодо обстрілів 10 жовтня

Як поліціянти підвищать міри охорони правопорядку Київщини та чи готова наша поліція до наступу з білорусі, який може статися з дня на день? «Київщина 24/7» поставила нагальні питання щодо ситуації в регіоні начальнику поліції Київської області Андрію Нєбитову у зв’язку з наймасованішими обстрілами за всю війну.

Як буде підвищено міри безпеки збоку поліції Київщини у зв’язку із сьогоднішніми подіями?

Перш за все, ми від сьогодні збільшуємо кількість зовнішніх нарядів – виводимо їх на вулиці саме у вечірній та нічний час. Це пов’язано з тим що влада, місцеві органи влади та енергокомпанії будуть економити електрику й знижувати навантаження на наші мережі. Ми розуміємо, що в темний час доби треба допомогти нашим громадянам безпечно дійти додому, щоб щодо них не було скоєно злочину або адміністративного правопорушення. Окремо кожен із цих нарядів буде додатково оснащуватися приборами освітлення та іншими технічними засобами, які дозволять бути їм енергонезалежними під час несення служби. Додатково надаємо поліцейським медичні препарати та все необхідне для надання першої домедичної допомоги, зокрема турнікети для зупинки крові – якщо потерпілий буде з ними поряд.

Те ж стосується і наших поліцейських підрозділів. Буде вжито всі заходи для забезпечення енергонезалежності, щоб поліція могла ефективно працювати 24/7, не залежала від тих критичних обставин, які можуть трапитися або трапилися раніше на території нашого обслуговування.

Є інформація про посилення активності ворожих військових на північному кордоні. Як на це буде реагувати наша поліція (щодо посилення роботи блокпостів, комендантської години, виявлення диверсантів)?

Інформація надходить різноманітна з різних джерел, але ми закликаємо всіх дотримуватись правил інформаційної гігієни. У нас в області працює оперативний штаб, куди входять усі структурні підрозділи, органи влади та інші служби. Вони працюють ефективно та володіють усією необхідною інформацією. Відповідно, поліцейські, у свою чергу: або посилюють блокпости, або збільшують кількість нарядів в Чорнобильській зоні.

Поліцейські будуть виконувати рішення оперативного штабу і військового командування сил оборони Києва та області. Наразі ситуація стабільна. Розвідка ніякої додаткової інформації  в оперативний штаб не надавала, тому будь-яких рішень стосовно зміни дій поліцейських у зв’язку з цим наразі немає.

Чи буде зараз посилюватись охорона пасажирських міжміських перевезень на Київщині?

Це насправді слушне запитання. Нас воно турбує, адже ми розуміємо, що деякі люди, на жаль, піддаються паніці й приймають рішення щодо евакуації, виїзду за межі області і таке інше.

Сьогодні ми не спостерігали ускладнення дорожнього руху. Але відповідні наряди патрульної поліції вже отримали вказівки максимально сприяти учасникам дорожнього руху, забезпечити безпеку і громадський порядок на ускладнених ділянках дороги . Зараз усе стабільно. Ми розуміємо, що  це громада, кожен із її жителів по-різному реагує на ті чи інші обставини.

Те, що сьогодні відбулося – це насправді наймасовіший обстріл з 24 лютого. Але ми вже не ті, які були півроку тому. І навіть більше: ми вже свідомі й маємо певні знання, досвід і знаємо, як нам реагувати на всі ці зміни в оперативній обстановці

Фото: пресслужба Андрія Нєбитова.

Авторка: Аня Алляйн.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.