«Поки їхали бачили жах»: Київщина прийме родини зі Сходу та Півдня

Санаторій у Київській області розташує дві родини дитбудинків сімейного типу із Запорізької області та родини військових із Луганщини та Донеччини.

Про це повідомляє агентство «Укрінформ».

Голова Запорізької ОВА Олександр Старух розповів, що влада міста, де розташований санаторій, запропонувала допомогу. Тож сьогодні із Запоріжжя вирушив перший автобус із 47 людьми, у тому числі двома родинами (по 10 дітей) з Михайлівки.

«У нас під опікою 10 дітей віком від 5 до 22 років. Ми довго не наважувались виїхати, але у селі зараз немає ні умов для навчання, ні лікування. Наші школи почали переходити під контроль росіян. Дітям в цих школах робити нічого», — сказала Людмила Шелудько, мама родини.

Нині село Михайлівка Запорізької області окуповане російською армією, тож, поки родини їхали, «бачили жах: розбита техніка, згорілі авто».

У Київській ОВА запевнили, що в санаторії можна буде залишатися, скільки потрібно. Інтернатні заклади області виїхали з початком повномасштабних дій — отримали пропозиції розміщення від Польщі, Австрії та Німеччини.

У квітні також повідомлялося, що Київщина прийняла до себе 200 евакуйованих із гарячих точок Луганщини – Сєвєродонецька, Попасної й Лисичанська. Тепер вони проживають в будиночках зі зручностями та отримують психологічну допомогу.