Переклали на місцевий бюджет: як розвивається реконструкція інфекційного відділення броварської дитячої лікарні

Департамент регіонального розвитку Київської ОДА відмовився приймати участь у реконструкції інфекційного відділення броварської дитячої лікарні.

Про це Департамент повідомив Броварське управління БЖКГІТ, проте до цього часу не надав потрібних документів. Якщо місто буде закінчувати реконструкцію, тоді доведеться починати з коригування проєктно-кошторисної документації, а тільки вона коштує не менше мільйона гривень. Чи бути в Броварах дитячій «інфекційці», розповіли у виданні «Трибуна-Бровари», передаємо в оригіналі.

Реконструкція інфекційного відділення почалася ще в 2021 році. Замовником робіт була Київська ОДА.  На реконструкцію було виділено 31 млн 958 тис. 429,71 грн (з обласного бюджету – 25,9 млн грн, із міського – 6,7 млн). Але в 2022 році проєкт не було профінансовано, а наразі обласна влада заявила, що через відсутність коштів реконструкція інфекційного відділення завершуватиметься лише коштом бюджету броварської громади.

Для продовження ремонту в 2023 році потрібне коригування проєктно – кошторисної документації, яке може коштувати місту близько мільйона гривень. Саме питання і розглядалося на засіданні «комунальної» комісії 20 січня.

Відділ капітального будівництва Київської області ще не передав документацію в Бровари, тому поки що невідома сума, яка буде потрібна для завершення будівництва і скільки вже витрачено. Зараз у відділенні ще не встановлено опалення, тому є ризик руйнації вже відремонтованого.

«Лише коригування такого проєкту займе 3 місяці та коштуватиме місту 1 млн грн. Київ ще не вислав ніякої документації. Якщо казначейство нам дозволить, то ми використаємо на ремонт інфекційного відділення гроші, які були відведені на ремонт вулиці Симоненка», – повідомила на засіданні комунальної комісії міськради начальниця управління ЖКГІТ Світлана Решетова.

Поки що інфекційне відділення не є об’єктом критичної інфраструктури, але місцева влада пропонує подати заявку, щоб внести його в цей перелік.

«Є багато прикладів, коли робиться і коригується проєкт, це коштує великих коштів, але немає нікого будівництва. Яскравий приклад – басейн на Торгмаші. Нам потрібно, щоб обласний відділ капітального будівництва надав всю документацію, тоді буде зрозуміло, на якій стадії роботи та скільки все коштуватиме», – заявив депутат міської ради Сергій Батюк.

Депутати під час комісії вирішили дочекатися, коли отримають із Києва всю документацію щодо реконструкції інфекційного відділення, а вже після цього виноситимуть на погоджувальну раду питання щодо фінансування нового проєкту. Документацію планують отримати наступного тижня.

Фото: Трибуна-Бровари

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.