Пам’ятки Київщини: озера Бегемотики у Вишгороді

На набережній Київського моря розташовуються озера, які вже стали пам’ятками Вишгорода. Як вони утворились та до чого тут бегемотики?

Це два озера, які отримали свої назви завдяки формам. Одне схоже на лежачого бегемотика. Друге – на мапі голову бегемотика, що визирає з землі, а в реальності ж – на сердечко. Вони, наче два бегемотики, затишно розташувалися між морем і крутими пагорбами. У Бегемотиках, хоча вони й розташовані через дорогу від Київського моря, джерельна вода.

На березі першого озера поставили кам’яні скульптури сімейства бегемотів: мама, тато і діти. Виглядають вони незвичайно. Малечі дуже подобаються, і вони на них «катаються».

Історія

Іще в 20-30 роках озера мали іншу назву — Глинища. Раніше тут були ями, де брали глину, що підходила для виробництва цегли. Адже в середині ХІХ століття увесь берег уздовж Вишгорода займали цегельні. Цей будматеріал користувався великою популярністю у тодішніх підприємців, які зводили доходні будинки у Києві в позаминулому столітті.

Потім на місці цегельних кар’єрів виникли джерела й заповнили їх водою. Тому озера досить глибокі, а вода в них навіть в гарячу спеку достатньо прохолодна й підбадьорююча.

Зараз слідів виробництва цегли на набережній, окрім іграшкових бегемотиків, не знайти.

Як доїхати?

На громадському транспорті – маршрутні таксі від зупинки біля станції метро «Героїв Дніпра». Або з автостанції № 6 на площі Тараса Шевченка. Розклад руху й вартість регулярних рейсів варто уточнювати. Виходите на зупинці «Вулиця Шолуденка», далі — 10 хвилин пішки до набережної.

Фото: Андрій Пироженко.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.