Релігійний блогер рпц

Організовував провокації на території Києво-Печерської Лаври та поширював проросійські наративи: СБУ затримала агента рпц у Києві

СБУ затримала релігійного блогера, який поширював наративи кремля і організовував замовні «акції протесту» у Києво-Печерській лаврі. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Фігурантом є заступник керівника проросійської організації «Единое отечество» та учасник релігійно-політичної організації рпц «Союз православних братств України».

За даними слідства, він був одним з організаторів провокацій на території Києво-Печерської Лаври наприкінці березня 2023 року.

Тоді фігурант підбурював людей до масових заворушень і давав інтерв’ю, в яких безпідставно звинувачував Україну у розв’язанні війни.

Також свої деструктивні виступи він записував і транслював на YouTube-каналі «Святая Русь», який нараховує більше ніж 23 тис. підписників.

Після повномасштабного вторгнення він публічно підтримав агресивну політику вищого військово-політичного керівництва рф і виправдовував захоплення українських територій.

Під час обшуків за адресою проживання зловмисника виявлено комп’ютерну техніку і мобільні телефони із доказами незаконної діяльності.

Також у нього вилучено заборонену символіку і поліграфічну продукцію, яку використовують радикальні націоналістичні структури країни-агресора.

Зловмиснику загрожує до 8 років тюрми.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.