Обережно: небезпечні сир і сосиски з’явилися в магазинах Київщини

В Київській області почався спалах харчового походження, спричинений Listeria monocytogenes (ST 155), яка виявлена в сирі «Asiago Pressato» та сосисках із м’яса птиці «Wurstel», що експортувалися з Італії. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в місті Києві.

«Відповідно до частини 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів», – ідеться в повідомленні.

Тож, якщо ви побачили на полицях магазинів зазначену продукцію – в жодному разі її не купуйте й не споживайте. До того ж варто повідомити продавцю про небезпечність і необхідність вилучення цих продуктів з продажу.

Бактерія Listeria monocytogenes – збудник лістеріозу. Це серйозне інфекційне захворювання, що дуже небезпечне для маленьких дітей, вагітних жінок, осіб з низьким імунітетом та людей похилого віку.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.