поліція

Незаконно утримували алко- та наркозалежних: у Києві повідомили злочинній групі про підозру

Ще трьом фігурантам мережі псевдореабілітаційних центрів повідомлено про підозру. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Наразі вже сімом особам (3 організаторам та 4 виконавцям) повідомили про підозру.

Відомо, що злочинці облаштували у Києві та області так звані реабілітаційні центри для лікування нарко- та алкозалежних громадян. Вартість «курсу лікування» становила від 10 до 15 тисяч гривень в місяць.

Возможно, это изображение 4 человека и текст

«Родичі пацієнтів, будучи введеними в оману, погоджувались на такі умови. Отримавши оплату, представники центрів із застосуванням фізичного та психологічного примусу незаконно забирали «пацієнтів» з їх помешкань та відвозили на «реабілітацію», — йдеться у повідомленні.

Вже на місці в людей забирали телефони та всі особисті речі через що пацієнти не могли зв’язатися зі своїми рідними. Приміщення облаштували решітками, а з вікон зняті віконні ручки, щоб унеможливити будь-які спроби втечі.

Возможно, это изображение 4 человека

«Пацієнтів» утримували протягом тривалого часу без їхньої згоди, без жодних правових підстав та без належної медичної чи психологічної допомоги. Після проведення слідчих дій у так званих «реабілітаційних центрах» 25 осіб звернулися до правоохоронців з заявами про їх незаконне позбавлення волі та утримання проти їх волі протягом тривалого часу», — додали у пресслужбі.

Загалом у таких закладах перебувало близько п’ятдесяти осіб. Тепер злочинцям загрожує до 10 років позбавлення волі.

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.