«Нейтралізувати вплив на історичну архітектуру»: на Хрещатику збудують новий торговий центр

На Хрещатику, 23-б, навпроти будівлі КМДА, збудують торговий центр замість закинутої будівлі кафе «Гімалаї». Про це повідомив головний архітектор проєкту Олександр Кумейко в інтерв’ю виданню «Хмарочос».

У минулому році стартувала реконструкція закинутої споруди. Згідно з новим проєктом, будівля матиме 2 поверхи і не поверхом більше. На 1-у – будуть торгівельні приміщення, а на 2-у – заклад громадського харчування. У нас є обмеження від Мінкульта – висота не більше 8-и метрів. Розроблений проєкт реконструкції пройшов погодження також в департаменті охорони культурної спадщини, містобудівній раді департаменту архітектури і містобудування. Нова споруда матиме 2 поверхи, навколишні – більшу поверховість, також – абсолютно різну масштабність. Отож, ми вирішили бдувати на контрасті.

«В історичній забудові нейтральним рішенням щодо фасадів є використання великої кількості скла. Це дозволяє максимально нейтралізувати будь-який вплив на історичну забудову. Тому ми розробили лаконічну форму без використання псевдоісторичних мотивів. Вона дозволяє мати свою виразність, не порушуючи історичну забудову», – ідеться в повідомленні.

У 1990-х роках за цією адресою знаходився ресторан «Гімалаї», а в 1970-1980-х – заклад «Чай.Кофе». Сьогодні ж ділянка має скандальний шлейф: адже попередні проєкти її забудови пропонували вивищення в 6-и поверхів.

Фото: «Едельбург архітект».

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.