Негайно судити путіна та лукашенка: Європарламент закликав створити спецтрибунал

Європейський парламент повідомляє, що 19 січня більшістю голосів ухвалив резолюцію на підтримку дії із створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності всіх, хто винний у війні в Україні.

«Для розгляду злочинів агресії проти України потрібен спеціальний міжнародний трибунал. Він заповнить правовий вакуум в міжнародному кримінальному суді, які надішлють чіткі сигнали росії а світу. Звірства російського війська в Бучі, Ірпені та багатьох інших українських містах свідчать про жорсткість воєн і підтверджують важливість скоординованих міжнародних дій для залучення винних до відповідальності відповідно до міжнародного права. Депутати Європарламенту закликають ЄС у тісному співробітництві з українською та міжнародною спільнотою добиватися створення спеціального міжнародного трибуналу для судового слідства політичного та військового керівництва росії та її союзників. Умови та склад спеціального трибуналу ще будуть уточнюватись, але його створення повиннно надати юрисдикцію для розслідування злочинів не тільки володимира путіна та політичного та військового керівництва росії, але також олександра лукашенка та його посіпак у білорусі», – ідеться в повідомленні.

Також депутати Європарламенту вважають, що підготовча робота ЄС зі створення спеціального трибуналу повинна початися негайно. І вона має бути зосереджена на створенні механізмів для суду в співробітництві з Україною. Українські та міжнародні органи повинні отримати підтримку в забезпеченні доказів, які будуть прийняті в майбутньому.

Фото: AFP/Yasuyoshi CHIBA.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.