Схема збуту підробних онколіків

Наживалися на онкохворих, збуваючи підробні ліки за 46, 5 тис. грн: київські прокурори викрили злочинну фармо-схему

За процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури міста Києва припинено протиправну діяльність групи осіб, які продавали в України фальсифіковані лікарські засоби (ч. 2 ст. 321-1 КК України). Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

«Згідно з матеріалами слідства, фальсифіковані лікарські засоби онкологічної групи надходили до України з-за кордону. У подальшому, учасники схеми організовували збут вказаних препаратів на в Києві та інших містах. Вартість препарату становила 46, 5 тис. грн за упаковку. Фігуранти приймали замовлення через онлайн форму аптеки. Проте, за результатами дослідження зразків препарату виробником, встановлено, що він є фальсифікованим. Крім того, висновком експерта підтверджено, що упакування препарату не відповідає зразку оригінального лікарського засобу», – ідеться в повідомленні.

У фігурантів за місцями зберігання лікарських препаратів та в аптеках проведено обшуки. Вилучено значну кількість медичних препаратів, які містять візуальні ознаки фальсифікації, сертифікати якості лікарських засобів невідомого походження, чорнові записи, грошові кошти, комп’ютерну техніку, мобільні телефони. Також виявлено значну кількість лікарських препаратів російського та білоруського виробництва, які на цей час вилучені з продажу на території Україні. Зразки всіх виявлених препаратів будуть направлені на експертизу.

Двом особам, причетним до вчинення злочину, повідомлено про підозру. Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Фото: Київська міська прокуратура.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.