Ексклюзив

Наші картини зараз можуть бути більш корисними: як майстрині з Боярки продають свої творіння й перераховують кошти для ЗСУ

Одинадцятирічна Настя Габелок та її семирічна подруга Настя Бойсак у мирний час відвідували боярську художню студію «Арті», яку самі засновники називають країною розвитку та творчих ідей. За понад три роки в колекції дівчаток зібралося багато картин, виконаних фарбами та кольоровими олівцями. Усе змінилося в лютому 2022-го. Щойно розпочалася повномасштабна війна, діти змушені були залишити містечко під Києвом і перечекати певний час у більш безпечному місці. Коли дівчатка повернулися, художня студія не працювала, тому, щоби відволіктися, вони самостійно продовжили займатися творчістю: малювати та плести прикраси з гумок. За прикладом батьків, які постійно намагаються бути корисними країні, діти вирішили теж долучитися до збору коштів на ЗСУ.

«Якщо в наш будинок попаде снаряд, то в одну мить ми втратимо все, і картини також. Вони зараз можуть бути більш корисними», ‒ одного дня повідомила мамі Настя Габелок і попросила допомогти влаштувати ярмарок для продажу їхніх із подругою творчих здобутків. 

Галявина навпроти їхнього будинку біля школи і стала місцем збору коштів на потреби армії.

Інна Габелок оголосила в соцмережах про творчу ініціативу, і з Боярки та багатьох куточків України посипалися замовлення та слова підтримки для двох юних майстринь.

Жінка згадує одне цікаве замовлення з Туреччини. Покупець надіслав кошти й пообіцяв після перемоги обов’язково навідатися до України й отримати картину з рух маленьких художниць.

«Очевидно, їхньою метою була не стільки картина, скільки перерахування коштів на ЗСУ, підтримка нашої держави та заохочення дітей, за що я не можу не дякувати», ‒ прокоментувала Інна Габелок таку незвичну покупку.

Іноді покупці надсилали значно більші кошти, ніж оголошена вартість картин, таким чином допомагаючи ЗСУ. Наприклад, за картину з казковим котом в окулярах перерахували аж 1000 гривень. Уже за два перших дні роботи ярмарку дівчатка зібрали понад 2000 гривень. За перераховані кошти на потреби армії вони обіцяють відзвітувати.

Батьки радіють, що діти мають мету й більше не тягнуться до екранів телефонів чи телевізорів.

«Воєнні події довкола негативно впливають на дітей, вони стали більш закритими, усе тримають у собі, спостерігають за схвильованими людьми довкола. Зараз весь їхній вільний час йде на плетіння браслетів, малювання та продаж своїх творів. Це відволікає від новин про війну. Ми всіляко підтримуємо таку ініціативу», — кажуть батьки.

Під час продажу, сидячи на стільцях біля своїх робіт і очікуючи замовлень, майстрині не втрачають часу даремно: вони плетуть прикраси з гумок або малюють пейзажі чи натюрморти.

Юні завзяті художниці з Боярки щиро вірять, що їхня допомога ЗСУ прискорить перемогу, Україна стане вільною, і вони разом із батьками зможуть поїхати на відпочинок до теплого моря.

Авторка: Валентина Турчин.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.