Нардепа Дмитра Ісаєнка підозрюють у спробі заволодіння земельною ділянкою у Києві

Нардепу Дмитрові Ісаєнку повідомили про підозру у спробі незаконного заволодіння земельною ділянкою площею 8 га у Києві. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

За даними справи, серед підозрюваних:

  • народний депутат України IX скликання;
  • ексзаступник керівника Апарату Верховної Ради України – керуючий справами;
  • колишні директор та працівник ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» («Держбудкомбінат»).

В релізі правоохоронців не вказані імена фігурантів. Проте, за повідомленням «Української правди», народеп —  це Дмитро Ісаєнко. Він – віцепрезидент Конфедерації будівельників України (КБУ) та власник групи девелоперських компаній «Perfect Group». У Верховній Раді Ісаєнко, обраний у 2019 році від нині забороненої партії «Опозиційна платформа – За життя» («ОПЗЖ»).

За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби побудувати там житловий комплекс. Для цього нардеп вступив у змову з працівниками ДП та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.

Далі ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія.

В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн гривень. Натомість як встановили НАБУ і САП, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн гривень.

Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.

З огляду на суспільний резонанс, правоохоронці опублікували частину розсекречених матеріалів справи.

Фото: Дмитро Ісаєнко

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.