Накрали на понад 18 мільйонів гривень: двом особам повідомили про підозру у розкраданні ДП «Антонов»

10 березня 2023 року за процесуального керівництва САП та НАБУ повідомили про підозру у розтраті та пособництві в розтраті понад 18 млн грн коштів державного підприємства та складання завідомо неправдивих офіційних документів колишньому директору з правових питань ДП «Антонов» та директору адвокатського об’єднання. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними слідства, у липні 2018 року адвокатське об’єднання мало допомогти ДП «Антонов» стягнути заборгованість із збанкрутілого АТ «Брокбізнесбанк» за депозитним договором, загальний обсяг якої становив понад 347 млн грн.

Частина цієї заборгованості була забезпечена іпотекою (нежитловою будівлею у Києві, оцінна вартість якої становила понад 120 млн грн). У грудні 2018 року будівлю передали ДП  як часткове стягнення заборгованості.

Згідно з укладеним договором та додатковою угодою до нього, винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становити 5% від вартості переданого, проте нереалізованого майна. Але тодішній директор з правових питань ДП «Антонов» за змовою з директором адвокатського об’єднання погодив оплату послуг у завищеному розмірі — майже 10% від оцінної вартості будівлі (переплата у близько 7 млн грн).

У травні 2021 року нежитлову будівлю передали в управління іншого державного органу. Тоді вона коштувала понад 212 млн грн. На цю суму були списані борги ДП «Антонов» перед державою.

У подальшому, директор з правових питань ДП «Антонов» за пособництва директора адвокатського об’єднання безпідставно прийняв виконання юридичних послуг та надав дозвіл на додаткове перерахування грошових коштів державного підприємства на користь юридичної фірми нібито за виконання договору про надання юридичних послуг внаслідок передачі до сфери управління однієї з державних установ будівлі за ринковою вартістю понад 212 млн грн.

Указані дії осіб призвели до повторної розтрати матеріальних ресурсів ДП «Антонов» на суму понад 11 млн грн.

При цьому адвокатське об’єднання до передачі будівлі від ДП «Антонов» до іншої державної установи та списання боргових зобов’язань ДП «Антонов» перед державою жодного відношення не мало, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг. Злочинні дії осіб призвели до завдання держпідприємству понад 18 млн грн збитків.

Фото: ukrinform.com

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.