Наказували катувати та вбивати мирних мешканців Броварського району: прокуратура повідомила про підозру офіцерам рф

На Київщині повідомили про підозру двом російським офіцерам, які віддавали накази військовослужбовцям катувати та вбивати мирних мешканців села Перемога Броварського району.

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної прокуратури.

«Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт в порядку спеціального досудового розслідування стосовно командира мотострілецького батальйону 15-ої окремої мотострілецької бригади 2-ої гвардійської загальновійськової армії Центрального військового округу збройних сил рф та помічника командира цієї ж військової частини з фізичної підготовки за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1, 2 ст. 438, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438, ч. 1 ст. 438 КК України)», – йдеться у повідомленні.

Розслідуванням встановлено, що у лютому 2022 року під час окупації села Перемога Броварського району на виконання наказів обвинувачених військовослужбовці збройних сил РФ незаконно позбавили волі 8 мирних мешканців. Окупанти проводили незаконні допити чоловіків, били їх кулаками, ногами та застосовували вогнепальну зброю з метою отримання від них інформації про військовослужбовців ЗСУ, Національної гвардії України, представників правоохоронних органів та територіальної оборони.

Після цього за наказом обвинувачених офіцерів їх підлеглі розстріляли 5 заручників із вогнепальної зброї.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.