Ірпінь війна

Найвизначніша подія війни на думку українців: результати опитування

На думку українців, бої під Києвом стали найвизначнішою подією російсько-української війни. Зокрема, бої за Київщину в Ірпені, Гостомелі й Броварах. Такі дані були отримані після опитування, що провів фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Оборона Києва найбільше вразила понад третину опитаних (36%). Також 32% також назвали значущою швидку окупацію Херсонської області та Приазов’я.

Понад чверть українців вважають найбільш важливим знищення російського ракетного крейсера «Москва», що відбулося 14 квітня 2022 року. Важливість цієї події неодноразово підкреслювали й у медіа, бо за останні 40 років це був перший у світі випадок потоплення флагманського корабля, відзначають дослідники.

У пам’яті українців закарбувалися й багато інших як трагічних, так і героїчних сторінок війни: окупація ЗАЕС, протести херсонців проти окупантів, постачання західного озброєння, масовані ракетні удари тощо. Як показують результати опитування, немає якоїсь одної чи двох подій, які запам’яталися українцям найбільше.

Фото: BBC/LEE DURANT

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.