Найбільше пішло на машини: журналісти з’ясували, скільки грошей витратила Боярка за квітень 2023

Впродовж квітня Боярська міська влада разом зі своїми комунальними підприємствами підписали через Prozorro договорів на 12,44 мільйонів гривень. Про це пише видання «КиївВлада», передаємо в оригіналі.

Найдорожчою покупкою місяця стали два легкових авто Skoda. Закупили їх у фірми екс-мера Красилова (Хмельницька область) Марії Гвоздьової, яка за інформацією ЗМІ, є дружиною депутата Верховної Ради минулого скликання від «Блоку Петра Порошенка» та колишнього в.о. президента держпідприємства «Антонов» Михайла Гвоздьова.

Суттєвими в квітні були витрати Боярки на проєкти ремонтних та будівельних робіт в пяти закладах освіти, де заплановані облаштування укриттів, утеплення та ремонт покрівлі. На покращення стану доріг Боярки спрямували майже 900 тис. гривень, за які збираються підремонтувати покриття площі Перемоги та чотирьох вулиць.

Перше місце серед квітневих видатків Боярки стала закупівля виконкомом міськради за 1,43 мільйонів гривень двох легкових авто білого кольору – Skoda Kamiq Active 1,6 (за 746,91 тис. гривень за одиницю) та Skoda Scala Active 1,6 (за 692,41 тисяч гривень за одиницю). Авто серед іншого повинні бути оснащені підігрівом передніх сидінь, а Skoda Kamiq – ще і круїз-контролем з обмежувачем швидкості. Термін постачання першого авто – кінець квітня, другого – кінець травня 2023 року.

На фото: Skoda Kamiq

На фото: Skoda Scala

На другому місці видатки на продукти харчування для лікарень та закладів освіти громади – 1,13 мільйонів гривень. З цих коштів понад 860 тисяч гривень спрямували на закупівлю м’яса, решту – на пасхальну здобу, борошно, овочі на «молочку». Замовляли їх дитсадки «Спадкоємець» та «Даринка», ліцей «Гармонія» та Лікарня інтенсивного лікування.

Майже на стільки ж коштів – 1,13 мільйонів гривень – Управління капітального будівництва Боярської міськради замовило розробку до середини червня поточного року проєктно-кошторисної документації для будівельних та ремонтних робіт в п’яти закладах освіти громади, а саме:

  • капремонт підвального приміщення для облаштування укриття Тарасівської загальноосвітньої школи I-III ступенів по вул. Шкільна, 2 та Тарасівського дитсадку «Віночок» в провулку Погребного, 2а в селі Тарасівка;
  • термосанація Новосілківської гімназії по вул. Центральна, 3 в селі Новосілки;
  • капремонт покрівлі в дитсадку «Джерельце» вул. Коновальця, 27 в Боярці;
  • будівництво укриття на території Боярського академічного ліцею «Лідер» по вул. Сагайдачного, 62 в Боярці, а також реконструкція підвального приміщення цього ліцею під облаштування укриття.

Четверте місце за обсягами видатків посів договір КП «Боярка-Водоканал» (ціна – 1 мільйон гривень) на електромонтажні роботи. Умови договору передбачають замовлення до кінця поточного року 10 послуг, в кожну з яких входить виїзд електролабораторії для пошуку місця пошкодження кабельної лінії, її ремонт та випробування, а також відновлення благоустрою.

На поточний ремонт покриття міських доріг минулого місяця спрямували 887,46 тисяч гривень, які зайняли п’яте місце за обсягами квітневих видатків у Боярці. За ці кошти на замовлення КП «Боярське виробниче управління житлово-комунального господарства» до 15 травня 2023 року повинні відремонтували покриття на площі Перемоги (Тарасівське коло) та вулицях Соборності, Микити Кожум’яки (Матросова), Білогородське коло, Садова. Дізнатися точні обсяги робіт не вдалося, адже відповідні договори в системі Prozorro не опубліковані.

Серед іншого минулого місяця кошти спрямовувалися на харчування добровольчого формування Боярської міської територіальної громади (341,95 тисяч гривень), 15 ноутбуків для Центру первинної медико-санітарної допомоги (268,93 тисяч гривень), капремонт ліфтів в житлових будинках по вул. Гоголя, 52-А, під’їзд 2 та вул. Волошкова, 20 (208,38 тисяч гривень) та поточний ремонт стелі внутрішніх приміщень будинку культури села Перевіз по вул. Центральна, 51 (199,5 тисяч гривень).

Замовниками робіт, послуг та товарів у Боярці в квітні були 23 юридичні особи. На найбільші суми договорів уклали виконком Боярської міськради (8 договорів на 2,6 млн гривень) та КНП «Лікарня інтенсивного лікування» (28 договорів на 2,16 мільйонів гривень).

У квітні боярська влада укладала за результатами публічних закупівель договори з 109 підрядниками. Значного відриву не було у жодної з компаній. Однак можна виділити двійку лідерів, договори з якими перетнули мільйонну позначку – це ТОВ «Прага Авто на Кільцевій» (*) та ТОВ «Мегавольтпроектбуд» (**).

ТОВ «Прага Авто на Кільцевій» дісталося два підряди на поставку легкових авто Skoda (Kamiq та Scala) загальною вартістю 1,43 мільйонів гривень. Ці закупівлі провели через «відкриті торги з особливостями». Нагадаємо, що у разі подання для участі у такій закупівлі однієї пропозиції, ця закупівля одразу переходить на стадію розгляду цієї пропозиції, а не відміняється, як у відкритих торгах. В ході подання пропозицій у закупівлі Skoda Kamiq потенційний учасник поцікавився у замовника, чи буде розглянута пропозиція авто без Bluetooth, круїз-контроля з обмежувачем швидкості, а також без підігріву передніх сидінь та омивача. На що була отримана негативна відповідь. Відтак для участі у вказаних закупівлях виконкому Боярської міськради на постачання авто пропозицію подало тільки ТОВ «Прага Авто на Кільцевій», з яким і уклали договори.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Прага Авто на Кільцевій» зареєстровано у квітні 2022 року в селі Софіївська Борщагівка Бучанського району Київщини. Засновники та кінцеві бенефіціари – Марія Гвоздьова та Жанна Корбан. Директор – Сергій Нішпал.

В 2008-2010 роках Марія Гвоздьова була головою Красилівської міської ради Хмельницької області. В 2010 році обиралася депутатом Красилівської райради від ВО «Батьківщина», в 2015 році – Красилівської міськради від «Європейської солідарності». На сьогодні вона входить до складу виконкому Красилівської міськради.

Марія Гвоздьова також є бенефіціаром та співзасновником більше десятка компаній, серед яких ТОВ «Опттехсервіс», яке очолює Михайло Гвоздьов. За даними «Наших грошей» Марія та Михайло Гвоздьови є подружжям. Михайло Гвоздьов в 2010 році був обраний депутатом Хмельницької облради від «Фронту змін», а в 2014 році – депутатом Верховної Ради VIІІ скликання по списку партії «Блок Петра Порошенка». З червня 2015 по вересень 2016 року він виконував обов’язки президента держпідприємства «Антонов».

На фото: Михайло Гвоздьов

За даними Сlarity-project, за результатами участі у публічних закупівлях ТОВ «Прага Авто на Кільцевій» отримало 19 підрядів на 5,74 мільйонів гривень. Виконком Боярської міськради з нинішніми договорами на закупівлю автомобілів – серед найбільших замовників.

З ТОВ «Мегавольтпроектбуд» підписали один договір – ціною 1 мільйон гривень на виконання електромонтажних робіт, а саме – надання десяти послуг з усунення пошкоджень кабельних ліній, їх випробування після ремонту та відновлення благоустрою. Вказаний договір став найдорожчим, підписаним в Боярці в квітні через Prozorro. Цей договір теж уклали через «відкриті торги з особливостями», тобто без конкуренції.

ТОВ «Мегавольтпроектбуд» зареєстровано у 2015 року в Боярці. Засновник та керівник – Володимир Рябий. За даними Сlarity-project, за результатами участі у публічних закупівлях компанія підписала 34 договорів на суму 3,35 млн гривень. З них 33 договори отримані на виконання робіт в межах Боярської громади.

Нагадаємо, що в квітні 2023 року програма «Transparent cities/Прозорі міста» презентувала результати адаптованого дослідження стану прозорості 70 міст України в умовах дії воєнного стану. До списку «непрозорих» міст, згідно з дослідженням, увійшли вісім міських рад Київщини, зокрема, Боярки.

Боярський міський голова – Олександр Зарубін (на колажі).

Фото: КиївВлада

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.