Голова Верховного Суду Князєв

Найбільш резонансна справа НАБУ і САП: голову Верховного Суду направду затримано

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтвердили затримання голови Верховного Суду Всеволода Князєва через можливе одержання неправомірної вигоди. Про це стало відомо з брифінгу керівників НАБУ і САП щодо корупції у Верховному Суді.

«Викриття, яке ми зробили — це найбільш резонансна справа за період діяльності НАБУ та САП, найбільше викриття найвищої посадової особи в судовій гілці влади. НАБУ отримали інформацію про діяльність злочинного угруповання із залученням посередників суддів у судовій гілці влади з залученням керівництва у цій сфері. Зокрема зафіксували низку контактів власника групи «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об’єднання яким користувалися для прикриття злочинної діяльності. Ішлося про домовленість щодо неправомірної вигоди на користь високопосадовців суду за ухвалення потрібного для цього підприємця рішення.

За кілька днів після встановлення контакту 15 березня мало відбутись засідання по даній справі, предметом якого було обговорення. Внаслідок попередньої домовленості – засідання було перенесене, щоб можна було відтягнути час для акумулювання коштів. Паралельно почалась передача коштів від бізнесмена до адвоката, і уже 19 квітня Верховним Судом було ухвалено рішення. На початку травня адвокат-учасник цього злочинного угрупування отримав від керівництва Верховного Суду вказівку, щодо розподілу цієї неправомірно вигоди серед учасників злочинного угрупування суддів. 3 травня була отримана перша частина неправомірної вигоди, а 15 травня передали другу частину, яка була зафіксована на гарячому», – повідомив директор НАБУ Семен Кривонос.

Керівник САП Олександр Клименко наголосив, що НАБУ і САП вдалося розкрити саме діючу схему, а не таку, яка вже припинила своє існування:

«Документування було складне: фігуранти вдалися до конспірації, моделювали свою поведінку, користувалися несправжніми іменами та прізвищами, використовували банківські ячейки».

Наразі в цій справі затримано двоє людей (зокрема голову ВС). Повідомлення про підозру голові суду готується і буде вручено: на це закон України надає 24 години. Гроші вилучено, а також вживаються заходи перевірки інших осіб щодо їх причетності до кримінального правопорушення.

Фото: Пресслужба Верховного суду.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.