На звільнених українських територіях фіксують масові злочини окупантів

На звільнених українських територіях уже зафіксовано безліч масових злочинів окупантів, а також факти порушення міжнародного гуманітарного права та правил ведення війни. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні.

За даними Генштабу, росіяни продовжують зосереджуватися на встановленні контролю над територією Донецької області, утриманні тимчасово захоплених територій та зриві наступу ЗСУ на окремих напрямках. Зокрема, окупанти намагаються працювати над відновленням втраченого положення, переміщуючи свої війська.

ЗСУ за добу відбили атаки противника в районах Майорська, Миколаївки Другої, Бахмута, Красногорівки, Мар’їнки та Новомихайлівки.

Авіація Сил оборони за цей час здійснила сім ударів: уразила п’ять опорних пунктів та місць зосередження живої сили і техніки, а також знищила дві позиції засобів протиповітряної оборони противника.

За добу українські підрозділи ракетних військ і артилерії уразили пункти управління різного рівня та райони зосередження живої сили противника, зокрема склади боєприпасів та паливо-мастильних матеріалів.

У Генштабі кажуть, що російські військові продовжують тактику терору: оскільки вони не можуть відповісти на полі бою, то б’ють по цивільній інфраструктурі. Під удари потрапили об’єкти енергетики, водопостачання, заводи, житлові будинки та інша інфраструктура в Харкові, Запоріжжі, Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці та на інших територіях.

Протягом 12 вересня росіяни здійснили 5 ракетних, понад 10 авіаційних ударів та більш як 20 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по військових і цивільних об’єктах.

Зазначається, що російське командування призупиняє відправлення нових підрозділів на територію України. А все через те, що ситуація на арені бойових дій і недовіра до вищого командування змусила багатьох добровольців категорично відмовитися від перспективи служби в бойових умовах.

На ситуацію також впливає інформація про кількість загиблих та ставлення до поранених. Зокрема, у російських шпиталях свідомо спрощують діагнози та характер бойових травм і не дають часу на відновлення, стверджує Генштаб.

На звільнених територіях триває зачистка та зберігається високий ризик мінної небезпеки. Українське командування каже, що представники військових адміністрацій та військові роблять усе можливе, щоб уникнути гуманітарної катастрофи, яка є наслідком дій окупантів. Не припиняють і евакуацію цивільного населення із зони ведення бойових дій.

Фото: Генштаб

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.