На території нижньої Лаври розслідуватимуть незаконне будівництво

На території нижньої Лаври та в Почаївській лаврі проведуть перевірки та розслідування з приводу незаконного будівництва. Про це в інтерв’ю «ЧЕСНО» розповіла депутат Слуги народу, заступниця голови комітету з питань гуманітарної політики ВР Євгенія Кравчук.

Вона припустила, що ПЦУ отримає дозвіл на проведення богослужінь в Трапезному та Успенському храмах Києво-Печерської Лаври.

«Щонайменше шляхом разових приписів, наскільки я знаю про довгострокову передачу храмів якійсь із релігійних організацій поки що не йдеться», – уточнила Кравчук.

«Складніше питання – об’єкти нижньої Лаври, яка за часів Януковича і Азарова була віддана у безстрокову оренду. А також Почаївська лавра, де оренда до 2052 року. У договорі так прописано, що фактично держава не може ініціювати розірвання договору навіть у судовому порядку. Виходом може бути перевірка на дотримання пам’яткоохоронного законодавства, адже не секрет, що будівництво на територій лавр йшло повним ходом», – пояснила вона.

Саме тому, за словами Кравчук, в указі президента щодо введення в дію рішення РНБО про діяльність релігійних організацій є пункт про проведення перевірок та прояснення ситуації з державним майном.

«Депутати давно цікавились у правоохоронних органів, де кримінальні справи, підозри тощо. І я дуже тішусь, що СБУ останнім часом активно працює, бо там є над чим працювати. Кожен обшук – це суцільний «русскій мір», портрети гундяєвих, російські паспорти і купа готівки в сейфах», – сказала нардеп.

Кравчук додала, що йдеться про дуже чутливу сферу, і важливо не допустити кроків, які могли б загнати релігійні громади в підпілля та перевести в дискурс про страждання за віру.

Фото: Big Kyiv

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.