На межі катастрофи: протягом дня рф масовано обстрілює Запорізьку АЕС

Сьогодні, 11 серпня, російські загарбники знову обстріляли найбільшу в Україні та Європі Запорізьку атомну електростанцію. Про це повідомляє «Енергоатом».

«Зафіксовано п’ять «прильотів» у районі комендатури станції – безпосередньо поруч із дільницею зварки та сховищем джерел випромінювання. На невеличкій ділянці зайнялася трава, але, на щастя, ніхто не постраждав. Однак ворог на цьому не зупинився. Ще п’ять «прильотів» сталися в районі пожежної частини, яка розташована неподалік від ЗАЕС. Внаслідок обстрілів на станції не вдалося вчасно провести «перезмінку». Адже задля безпеки атомників автобуси з персоналом наступної зміни розвернули назад в Енергодар. Допоки ситуація остаточно не нормалізується, роботу продовжуватимуть працівники попередньої зміни», – ідеться в повідомленні.

Адміністрація ЗАЕС заперечує інформацію російських пропагандистів про те, що начебто український персонал електростанції панічно полишає свою роботу. Але до 10 «прильотів» надвечір додалось ще 2 серйозні обстріли: влучання до пожежної частини, призначеної для захисту ЗАЕС, і неподалік від першого енергоблока ЗАЕС. Пошкоджено насосну станцію господарсько-побутових стоків і кілька радіаційних датчиків. Поблизу зафіксовано обширне задимлення. Ситуація надскладна, адже зовсім поруч із влучаннями розташовано джерела випромінювання.

Раніше ми повідомляли про те, що після власних обстрілів ЗАЕС рашисти захотіли скликати Раду безпеки ООН із звинуваченням в українських обстрілах станції. А також нагадуємо, що G7 вимагає в росії термінового повернення Україні контролю над її ядерними об’єктами, зокрема над Запорізькою АЕС.

Фото: «Енергоатом».

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.