На Київщині запроваджують «рибальський квиток»: деталі

Для рибалок запроваджують спеціальний рибальський квиток для вилову додаткової кількості риби понад добову безоплатну норму. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зазначається, що квиток діятиме на водних об’єктах з визначеними лімітами допустимого вилову. Перед отриманням документа рибалка має ознайомитися з Правилами любительського і спортивного рибальства. Добова безкоштовна норма для кожного громадянина залишається у розмірі 3 кг + одна особина.

«Для того, щоб придбати рибальський квиток, необхідно створити електронний кабінет, зареєструвавшись в Єдиній державній електронній системі управління галуззю рибного господарства та вказати основні дані про себе. В електронному кабінеті обрати: водний об’єкт або його частину, територіальну громаду, в районі якої планується використати рибальський квиток, водні біоресурси, які планується виловити, календарний день запланованої риболовлі. Після цього, електронна система генерує вартість рибальського квитка, яку рибалка-любитель може оплатити будь-яким із запропонованих способів», – розповіли у міністерстві про правила оформлення квитка.

Після здійснення оплати електронна система генерує документ з присвоєнням персоналізованого QR-коду, який активується через годину після здійснення оплати.

Також у Міністерстві додали, що рибальський квиток діятиме в обраний рибалкою-любителем календарний день або дні. Його можна буде придбати на будь-який день в межах 10 днів або на будь-яку кількість днів, але не на понад 10, з дня, що настав.

«Орієнтовна добова норма рибальського квитка тобто понад безкоштовну добову норму вилову: 1 екз. сома, 3 екз. білизни, судака, щуки, 5 кг іншої риби», – наголосили у пресслужбі.

Кошти, сплачені рибалками, витрачатимуться першочергово на відновлення природних популяцій водних біоресурсів, шляхом зариблення тих водних об’єктів, у яких проводили любительський лов.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.