На ДТЕК Києва та Київщини наклали штраф через борг

Національна комісія з держрегулювання у сферах енергетики та компослуг наклала на ДТЕК по 85 тис. грн штрафу через борг перед НЕК «Укренерго». Про це стало відомо з рішень НКРЕКП, повідомляє «Економічна правда».

За результатами перевірок було встановлено, що компанії ДТЕК Київські електромережі та ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» заборгували за послуги із диспетчерського (оперативно-технологічного) управління. Також НКРЕКП зобов’язав компанії до 1 червня 2023 року виплатити борг.

Наразі заборгованість «ДТЕК Київські регіональні електромережі», починаючи з серпня 2022 року, становить 284 млн грн. Розмір аналогічного боргу «ДТЕК Київські електромережі» на ту саму дату становив 114,1 млн грн.

Як пояснив гендиректор «ДТЕК Київські регіональні електромережі» Віталій Шайда, до запровадження воєнного стану компанія сплачувала послуги «Укренерго» своєчасно та в повному обсязі.

Проте недоотриманий нею виторг у січні-жовтні 2022 року у розмірі 1 103 млн грн через зниження обсягів розподілу електроенергії в умовах війни негативно позначився на можливостях розрахунків з НЕК. Про ті ж самі причини повідомив і генеральний директор «ДТЕК Київські електромережі» Денис Бондар.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.