На допомогу ЗСУ: у Переяславському районі учні сільської гімназії наколядували понад 14000 гривень

7 січня учні Стовп’язької гімназії (Дівичківська ОТГ) наколядували 14 600 гривень для підтримки військових. Зі своєю класною керівницею діти пройшли більше десяти кілометрів. Про це пише «Переяслав City».

Учасники Коляди готувалися до благодійної акції упродовж двох тижнів, розповіла класна керівниця восьмого класу Стовп’язької гімназії Ірина Бабкіна.

«За два тижні до канікул я запропонувала своїм учням поколядувати селом, таким чином порадувати жителів нашого краю, нагадати про українські традиції та підтримати ЗСУ. Вони погодилися, ми підготували виступ на шість хвилин з віршами та різдвяними піснями: «У Вифлеємі нині новина», «Добрий вечір тобі, пане господарю», – зазначила Бабкіна.

Колядники красиво вбралися: хлопчик, одягнений у жупан, шаровари та козацьку шапку, традиційно виконав роль звіздаря — носив головний символ Різдва Христового, сім дівчаток одягли барвисті хустки.
Разом з вчителькою підлітки вирушили колядувати о восьмій ранку і до 15-ої пройшли близько сорока обійсть хутору Веселе та села Стовп’яги, загалом подолавши більше десяти кілометрів.

«Люди приймали нас дуже тепло й радісно: коли бачили такий гурт, виходили з дворів і кликали зайти й до їхніх осель, і ми нікому не відмовили. І водії автомобілів зупинялися, просили заколядувати. Під час коляди ми зібрали 14 600 гривень. Дуже задоволені, бо, чесно кажучи, не очікували такої суми. Порадившись з батьками, вирішили, що частину коштів все ж розділимо між дітьми, бо вони дуже старалися, стомилися, а 10 600 гривень я перерахую до офіційного фонду допомоги Збройним Силам», – зазначила Ірина Бабкіна.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.