На деяких напрямках Донеччини й Запоріжжя знизилася інтенсивність боїв – Генштаб

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках військові відзначили зниження інтенсивності бойових дій. Про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ.

Окрім цього, на Харківському напрямку росіяни намагаються утримати зайняті рубежі та посилюють на окупованих територіях поліцейсько-адміністративний режим. Підрозділи ворога встановлюють блокпости та фортифікаційні споруди на під’їзних шляхах та поряд з населеними пунктами.

Також російська армія готується до відновлення наступу на Слов’янському напрямку й спробувала наступ у районі Довгенького, але зазнала втрат і відступила.

На Сєвєродонецькому напрямку ворог зосередив зусилля на Сєвєродонецьку. Вів штурмові дії в районі Тошківки. На Бахмутському напрямку за підтримки артилерії противник вів бойові дії в районі Олександропілля, але зазнав втрат та відступив. Вів наступ в районах Липового та Трипілля, успіху не мав.

Загалом на Донеччині й Луганщині українське військо відбило одинадцять атак, знищило шість танків, десять одиниць бойової броньованої та шість одиниць автомобільної техніки противника. Підрозділи ППО збили один БпЛА та ворожий літак. Також знищені чотири крилаті ракети.

19 травня Генштаб повідомляв, що росіяни посилюють наступ у Східній операційній зоні. Основні зусилля зосереджують на Донецькому напрямку.