Михайло Непран: розірвання української зернової угоди з Єгиптом – на краще

Українські зернотрейдери навіть раді розірванню угоди з Єгиптом, адже натомість буде укладено новий більш вигідний контракт. Про це повідомив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран в етері «Громадського радіо».

«Агентство Reuters два дні тому поширило інформацію, що Єгипет відмовився від закупки українського зерна. Угоди щодо цих закупівель укладено в кінці минулого року – поставки мало бути здійснено у березні-квітні нинішнього року. Насправді, контракт було укладено. Україна через блокаду портів не змогла виконати його своєчасно – тому спрацював випадок форс-мажору, який не було передбачено в контракті. Тож, сторони вирішили закрити той контракт, який не можна виконати, і відкрити новий контракт», – пояснює Михайло Непран.

Паніка з розірванням зерновим контрактів України і Єгипту піднялась у пресі з подачі російської пропаганди. Після новини Reuters вона почала транслювати радісний меседж «Єгипет відмовився від українського зерна», яка не відповідає реальності. На сьогодні Україні вигідно підписати з Єгиптом нові контракти. На момент підписання минулорічної угоди зерно коштувало близько 250 дол/т, наразі ця цифра збільшилась практично вдвічі.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.