МОЗ змінило правила вакцинації від COVID-19: дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих і Pfizer для дітей від 5 років

У Міністерстві охорони здоров’я запровадили нові важливі зміни щодо вакцинації проти COVID-19. Про це повідомили на офіційному сайті МОЗ.

Тепер друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Ще одна важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer).

Наголошують, що для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів про необхідність вакцинації.

За його словами, ситуація з коронавірусною хворобою наразі контрольована, але треба бути готовими до зростання захворюваності. Тому другий бустер дозволили для всіх, але особливо радять зробити щеплення людям із хронічними хворобами й старше 60 років.

«Вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватися – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя наших військових», – наголосив Кузін.

Також затвердили нові схеми вакцинації. Тепер інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Раніше щеплення рекомендували робити мРНК-вакцинами. Тобто якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

Відтепер зменшено терміни між базовим курсом вакцинації (два щеплення) і бустерною дозою. Наразі бустер можна зробити за 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін становив щонайменше шість місяців.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.