Мер Маркушин: в Ірпені російські танки їздили по тілах розстріляних

Після звільнення Ірпеня стало відомо про знущання росіян над місцевими мешканцями та наругу над тілами загиблих. Про це розповів Ірпінський міський голова Олександр Маркушин під час конференції зовнішньополітичного комітету ВРУ, повідомляє агенство “ITV”.

«Є загиблі жінки, є загиблі діти. У тому районі, який був окупований, коли ми його звільнили, наші мешканці мені розповідали, що спочатку вони почали ділити сім’ї: чоловіків забирали, дітей і жінок залишали. Чоловіків забирали для обміну полоненими. Тих, хто їм не подобався, розстрілювали. Тих, хто не хотів скорятися, розстрілювали. Там загинуло багато чоловіків, загинула ні в чому не повинна дитинка. Є факти, є свідчення про те, що знущалися з жінок», – повідомив мер.

За його словами, мали місце випадки, коли ірпінців розстрілювали, а потім їздили танками по їхніх тілах. Служби та волонтери змогли зібрати пошматовані тіла лише після звільнення міста. «Ми лопатою від асфальту віддирали тіла. Це жахливо було бачити, жахливо усвідомлювати», – наголосив Маркушин.

Він також додав, що в окупованій частині міста загарбники активно займалися мародерством: «Вони грабували, тягли все, що можливо: вивозили пральні машини, жіночу білизну, гребли все з цих районів».