Кагарлицька лікарня

Медична реформа працює: Кагарлицьку багатопрофільну лікарню запропонували включити до спроможної мережі області

Кагарлицька багатопрофільна лікарня увійшла в перелік медичних установ закладів, сформований Київською обласною військовою адміністрацією для МОЗ на включення до спроможної мережі медзакладів. Сталося це завдяки постійній роботі та спільним зусиллям адміністрації громади, депутатського корпусу різного рівня, Кагарлицької БПЛ. Про це повідомив голова Київської ОВА Руслан Кравченко.

За його словами, Київська обласна військова адміністрація надасть Міністерству охорони здоров’я України пропозицію включити до спроможної мережі регіону 33 медичні заклади.

«Кагарлицьку багатопрофільну лікарню Київська облдержадміністрація рекомендує МОЗ включити в перелік загальних закладів охорони здоров’я, які надають медичну та реабілітаційну допомогу населенню територіальної громади або декількох громад та забезпечують базові напрями стаціонарної медичної допомоги відповідно до переліку, визначеного КМУ, стабілізацію стану пацієнта та його маршрутизацію до кластерних та надкластерних закладів охорони здоров’я», — зазначив Кагарлицький міський голова Олександр Панюта.

Зазначається, що раніше за дорученням голови Київської ОВА була сформована робоча група, до якої увійшли:

  • представники медзакладів області;
  • Департаменту охорони здоров’я Київської ОВА;
  • депутати обласної ради.

«Протягом трьох місяців робоча група аналізувала діяльність усіх медичних закладів області та на основі результатів визначила 9 надкластерних, 10 кластерних та 14 загальних закладів охорони здоров’я Київщини, які пропонуватимуть включити до спроможної мережі. Усі ці медзаклади мають рік, щоб показати ефективну роботу. Хто не впорається – будуть виключені з цього переліку», — зазначили у пресслужбі Київської ОВА.

Наразі в Україні проводиться третій етап медичної реформи – інфраструктурна. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. № 174 обласні державні адміністрації мали подати до 1 травня для погодження МОЗ пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєкти планів розвитку госпітальних округів.

Відповідно до Закону України №2347-IX кожна область стане окремим госпітальним округом європейського зразка. Йдеться про створення спроможної мережі лікарень, яка повинна забезпечити доступну, якісну, безоплатну та невідкладну допомогу. Так, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Зокрема, лікування найпростіших захворювань будуть проводити в загальних лікарнях, які розташовані  якомога ближче до пацієнта. Кластерні лікарні надаватимуть спеціалізовану медичну допомогу, а надкластерні – високоспеціалізовану медичну допомогу, додали у повідомленні пресслужби Кагарлицької міської ради.

Фото: КНП Кагарлицької міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.