псевдореабілітаційні центри

«Лікували» за гроші ошуканих родичів: у Києві судитимуть злочинну групу, яка заснувала фейкові реабілітаційні центри

У Києві будуть судити сімох фігурантів псевдореабілітаційних центрів, де незаконно утримували громадян. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Наразі повідомлено про підозру  3 організаторам та 4 виконавцям. Вони облаштували на території Києва та області фейкові реабілітаційні центри для лікування нарко- та алкозалежних громадян. Вартість «курсу лікування» становила від 10 до 15 тисяч гривень в місяць.

«Родичі пацієнтів, будучи введеними в оману, погоджувались на такі умови. Отримавши оплату, представники центрів із застосуванням фізичного та психологічного примусу незаконно забирали «пацієнтів» з їх помешкань та відвозили на «реабілітацію», — йдеться у повідомленні.

Вже на місці в людей забирали мобільні телефони та всі особисті речі, обмежували будь-які їхні контакти з рідними та забороняли покидати приміщення. Самі ж приміщення були облаштовані решітками, а з вікон зняті віконні ручки, щоб унеможливити будь-які спроби втечі.

«Пацієнтів» утримували протягом тривалого часу без їхньої згоди, без жодних правових підстав та без належної медичної чи психологічної допомоги. Після проведення слідчих дій у так званих «реабілітаційних центрах» 23 осіб звернулися до правоохоронців із заявами про їх незаконне позбавлення волі та утримання проти волі протягом тривалого часу», — додали у прокуратурі.

В загальному в таких закладах перебувало близько 50 осіб.

Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт передано до суду для розгляду по суті. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.