Київський суддя агітував за «рускій мір»: СБУ повідомили про підозру, а затримати не можуть

Головне управління з протидії системним загрозам управлінню державою ДЗНД СБУ за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора викрили суддю Північного апеляційного господарського суду Києва, який агітував за «рускій мір». Про це повідомляє Служба безпеки України.

«Спецслужба зібрала вичерпну доказову базу щодо судді-пропагандиста: виправдовування звірств окупантів, зневажливе ставлення до ЗСУ, підбурювання до співпраці з ворогом. Це грубе порушенням «Присяги судді», що уповноважує особу здійснювати правосуддя від імені України, працюючи для реалізації верховенства права на благо всього народу. Наразі судді повідомлено про підозру згідно з ч. 3 ст. 436-2 ККУ (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою);  ч. 4 ст. 27 та ч. 7 ст. 111-1 ККУ (підбурювання до колабораційної діяльності, зокрема до добровільного зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території). СБУ має записи телефонних розмов судді з членами сім’ї та близькими друзями. Вони є документальним підтвердженням антиукраїнських позицій фігуранта. Але через відсутність законодавчого врегулювання функціонування Вищої ради правосуддя затримати його наразі неможливо. Тому що ВРП – єдиний орган, уповноважений надавати дозвіл на затримання суддів»,– ідеться в повідомленні.

Тож, наразі СБУ може тільки висловлювати сподівання на те, що найближчим часом члени ВРП будуть обрані і цей орган повною мірою розпочне свою роботу з очищення судової гілки української влади.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.