«Київський метрополітен» замовив коригування проєкту будівництва метро на Виноградар: деталі

Під завісу 2022 року КП «Київський метрополітен» без проведення аукціону замовило коригування проєкту І черги будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену на житловий масив Виноградар. Про це пише видання «КиївВлада», передаємо в оригіналі.

За чотири роки цього будівництва терміни закінчення робіт зривалися вже двічі, за останньою версією підрядник – ПАТ «Київметробуд» – повинен був завершити І чергу робіт до кінця 2022 року. Замість цього кияни мають чергове коригування проєкту, за яке одеському ТОВ «КБ «Теплоенергоавтоматика» заплатять з бюджету майже 70 млн гривень.

За ці кошти, як придумали у замовника, в проєкті пропишуть можливість залучення інвестицій, можливість запуску кожної з трьох черг будівництва окремо, необхідність вкладення коштів в знесення деяких об’єктів. Коригування проєкту триватиме до кінця 2023 року. Тобто, швидкого завершення будівництва метро на Виноградар киянам чекати не варто.

Як стало відомо з оголошення електронної системи ProZorro, 29 грудня 2022 року КП «Київський метрополітен» уклало з ТОВ «КБ «Теплоенергоавтоматика» договір на коригування проєкту будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі (І черга). Ціна договору склала 69,43 млн гривень.

Договір передбачає, що підрядник до кінця 2023 року повинен відкоригувати затверджену розпорядженням Київської міськдержадміністрації (КМДА) від 11.07.2018 №1216 проєктну документацію І черги будівництва лінії метро на Виноградар – дільниці від станції «Сирець» до станції «Проспект Правди» з двома станціями («Мостицька» та «Проспект Правди») та дільницею вилочного відгалуження в бік станції «Виноградар».

Замовник поставив перед підрядником завдання внести, зокрема, наступні зміни в проєктну документацію:

  • додати до джерел фінансування, крім міського бюджету, інвестиційні кошти;
  • вписати пункт про те, що визначені проєктною документацією черги та/або пускові комплекси можуть вводитись в експлуатацію окремо;
  • передбачити у загальній кошторисній вартості витрати на знесення чи перенесення будівель, споруд та зелених насаджень, винесення інженерних мереж і комунікацій, що знаходяться в межах території забудови, а також компенсаційні виплати їх власникам;
  • доповнити перелік установ, з якими необхідно погоджувати проєктні рішення, Департаментом транспортної інфраструктури КМДА та іншими організаціями, які можуть бути визначені в процесі проєктування (до цього треба було погоджувати тільки з КП Київський метрополітен» та розробниками Генплану Києва);
  • передбачити на поверхні поблизу входу до станцій по 2 урни, огороджені майданчики для розміщення євроконтейнерів для сміття, а також спецмайданчики розміром 12м х 20м для паркування службового транспорту та забезпечення проведення робіт, в т. ч. пов’язаних з ремонтом ескалаторів;
  • замінити у зв’язку з перейменуванням назву вул. Маршала Гречка на вул. Івана Виговського.

Закупівлю проведено через «відкриті торги з особливостями», які згідно із постановою Кабміну від 12 жовтня 2022 року № 1178 про проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану, дозволено проводити без аукціону.

Фото: КиївВлада

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.