Київська митниця викрила схему незаконного експорту зернових до Румунії майже на мільйон гривень

У столиці викрили схему незаконного експорту зернових до Румунії майже на мільйон гривень. Про це пише Київська митниця.

Як стало відомо, столичне підприємство використало підробні документи про походження насіння соняшнику задля зменшення вивізного мита при експорті з України. За такою схемою компанія встигла експортувати дві партії товару загальною вагою 50 тонн та вартістю біля мільйона гривень.

Історія розпочалася з застосування підприємством преференційної ставки мита при декларуванні 25 тонн вантажу в митниці. На підтвердження правомірності цієї пільги експортер надав сертифікат EUR.1, яким передбачено зменшення ставки мита з 10% до 3,6%.

Згодом ця ж компанія заявила в режим експорт з застосуванням пільги по миту ще одну партію соняшникового насіння вагою 25 тонн. В обох випадках серед документів надавалася видаткова накладна про придбання насіння соняшнику у приватного підприємства з Житомирщини. Однак, в ході перевірки законності отримання сертифікату EUR.1 та, відповідно, застосування пільги по миту, Київська митниця отримала лист від підприємства з Житомирщини, яке спростовувало факт продажу насіння соняшнику київській компанії.

Отже, експортер незаконно скористався пільгою.

За даними фактами Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.