Київ залишається головною метою путінських фантазій — Данілов

У Кремлі поставили перед собою завдання під корінь знищити Україну як історичне явище. Для того, щоб цього досягти, путін планує завдати Україні військової поразки, стратегічної за характером і наслідками. Про це у блозі на Українській правді написав секретар РНБО Олексій Данілов.

За його словами, Москва не відмовилася від максималістських цілей – знищити Україну.

«Москва більше не хоче прикриватися навіть фіговим листком колоніалізму. Москва бажає під корінь знищувати саму Україну як історичне явище — мову, історію, культуру, носіїв української ідентичності. Тотальний і абсолютний геноцид. Тотальна війна на знищення. Кремль знає, в іншому випадку — зникне сама росія як недобитий пережиток тиранії минулого, країна зла і насильства», — написав секретар РНБО.

Данілов наголосив, що для досягнення своєї мети путін хоче завдати Україні військової поразки, стратегічної за характером і наслідками.

«У війні з Україною путін мріє про «котли», оточення, парад перемоги і звання генералісимуса всіх часів і … про власний ГУЛАГ. Для цього в його системі координат потрібен «український Сталінград». В крайньому разі він бажає повторення в максимально масштабованому вигляді варіанту Дебальцева-2», — зауважив він.

Він додав, що військове керівництво рф концентрує ресурси, підтягує резерви, відновлює боєздатність, а також шукає найбільш уразливі ділянки українського фронту.

«Завдання максимум — прорив на оперативних напрямках: південь, завершення окупації Донецької та Луганської областей, переривання ланцюжків постачання зброї. І, звичайно, Київ залишається головною мрією путінських фантазій», — зазначив він.

За словами секретаря РНБО, росія готується до наступу, першою ознакою якого згідно з постійною тактикою є реалізація активних інформаційних заходів, щоб зламати волю, посіяти зневіру у ЗСУ і залякати, бо перемогти на полі бою росіяни не в змозі.

Він наголосив, що Україна в лютому 2023 року – це зовсім інша країна, ніж та, що була в лютому 2022 року.

«З нами безпрецедентна підтримка світу, єдиний Захід, багатомільярдна допомога і, найголовніше, український дух волелюбства і сформована політична нація, яка відчула смак перемоги», — пояснив Данілов.

Своєю чергою не час розслаблятися, бо «ворог дійсно сильний та підступний, його недооцінка смертельно небезпечна».

«У нього ще є великий ресурс — людська маса. В нього ще залишилися ракети і тонни воєнного заліза. Він розумнішає, набирається досвіду і вчиться на помилках. Про це потрібно знати, пам’ятати і враховувати», — написав він.

Історична місія України, на думку Данілова, добити химеру постімперського утворення, назавжди знищити саму ідею росії імперської.

«Після чого росія має стати звичайною національною державою, позбавленою колоній або фрагментуватися. Щоб світ позбувся глобальної загрози, Україна платить найвищу ціну із можливих», — зазначив секретар РНБО.

Фото: The Globe and Mail, ANTON SKYBA

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.