Київ втратив 36 мільйонів доларів від Світового банку на продовження лінії швидкісного трамвая

Проєкт продовження лінії швидкісного трамвая від вулиці Старовокзальної до станції метро «Палац спорту» зупинили, адже місто втратило 36 мільйонів доларів, які виділив на реалізацію проєкту Світовий банк. Про це повідомили у громадській ініціативі «Пасажири Києва» із посиланням на дані про проєкт.

Своєю чергою у КМДА зазначають, що місто «шукатиме нові можливості реалізації проєкту, коли ситуація в країні стабілізується». Реалізацію проєкту поставили на паузу «через поточну ситуацію», але місто виконало комплекс підготовчих робіт.

Не дивлячись на те, що частина напрацювань за проєктом буде збережена, процес реалізації після війни доведеться починати з початку, вважають транспортні експерти, оскільки «найбільше часу та зусиль потребують саме політичні рішення та політичні процеси у владі міста та держави».

«Активному суспільству доведеться знову дотискати рішення про будівництво, міській владі та уряду доведеться заново шукати спосіб фінансування будівництва та формувати команду управління проєктом, погоджувати його параметри тощо», – пояснюють «Пасажири Києва».

Також місто продовжує співпрацю з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) над проєктами з оновлення громадського транспорту, реконструкції дорожньо-транспортної інфраструктури та модернізації системи централізованого теплопостачання. Приблизна сумарна вартість проєктів складає 1,5 мільядів євро, кажуть у КМДА.

Фото: КМДА

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.