автомобілі

Київ отримав від міжнародних партнерів три автомобілі для мобільних бригад, які допомагають постраждалим від насильства

25 квітня на Софійській площі Фонд ООН у галузі народонаселення передав Києву три автомобілі для мобільних бригад, які допомагають постраждалим від насильства. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«Сьогодні столиця отримала три автомобілі для мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Ми запустили перші мобільні бригади у серпні 2022 року у співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення. І за цей час наші фахівці надали вже більше тисячі консультацій. Зараз, під час повномасштабного вторгнення, кількість звернень щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства зросла. Саме тому функціонування мобільних бригад соціально-психологічної допомоги є надважливою опцією для нашого міста, щоб ще оперативніше реагувати на звернення», – зазначила Марина Хонда.

Вона також наголосила, що мобільні бригади працюють на базі Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Послуги постраждалим особам надаються незалежно від місця їхньої реєстрації або місця проживання (перебування), наявності заяви чи повідомлення про вчинення насильства, реєстрації випадку в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Закупівля автомобілів стала можливою за підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, а також за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства соціальної політики.

«З початком повномасштабної війни зріс і рівень гендерно-зумовленого насильства. Ось чому ми працюємо над тим, щоб кожен і кожна постраждала особа мала доступ до якісних безкоштовних послуг, створених відповідно до їхніх потреб. Ми вдячні уряду США, Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерству соціальної політики, місцевим органам влади та громадським організаціям за непохитну підтримку цієї роботи. Завдяки цим 60 транспортним засобам спеціалісти зможуть швидко й ефективно надавати широкий спектр послуг кожному, хто їх потребує», – сказав представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, в Україні Хайме Надаль.

Основними завданнями мобільної бригади є:

  • надання психологічної допомоги постраждалим особам;
  • реагування та надання не пізніше ніж протягом однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема шляхом кризового та екстреного втручання;
  • інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;
  • роз’яснення постраждалим особам їхніх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;
  • провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

Фото: КМДА

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.