Ексклюзив

Куди здати речі для вимушених переселенців на Київщині

У ці важкі часи багато людей втратили свої домівки, а з ними й особисті речі. Проте наші небайдужі громадяни завжди намагаються допомагати одне одному. Якщо ви читаєте цей текст, значить теж хочете долучитися. Для вас «Київщина 24/7» зібрала список місць Київської області, куди можна відвезти одяг та інші речі для вимушених переселенців.

Біла Церква

Одяг чи якісь інші речі (предмети гігієни, домашнє приладдя, іграшки та ін.) можна віднести в Центр надання соціальних послуг. Але речі мають бути чисті, в нормальному стані і розфасовані за призначенням та віком/статтю.

Адреса: вул. Шолом Алейхема, 48 та Василя Стуса, 34.

Вишгород

Вишгородська районна організація товариства Червоного Хреста України зможе прийняти ваші речі для пожертвування. Звісно ж, їх краще приносити у належному стані, аби не додавати волонтерам ще більше роботи.

Адреса: вул. Шолуденко, 8.

Бровари

Із тим, щоб передати речі нужденним у Броварах, може допомогти Броварський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ви можете як завезти речі особисто тим людям, які цього потребують, так і передати їх організації.

Адреса: бул. Незалежності, 2.

Ірпінь

«Благодім» в Ірпені також приймає речі, які потім або передають тим, хто їх потребує, або віддають на переробку.

Адреса: вул. Академіка Заріфи Алієвої, 104.

Онлайн-збір речей: ініціатива Rechi Support

Для тих, хто знаходиться в менших містах, є варіант з онлайн-збором. Ініціатива Rechi Support, наприклад, закриває конкретні запити про допомогу в соцмережах. Вони збирають допомогу для людей, що втратили житло через війну або були змушені виїхати без речей. Туди ви зможете віддати не тільки одяг, а й взуття, іграшки, товари для дітей, побутові набори, засоби гігієни та продукти. Речі приймають лише чисті та у хорошому стані, спідню білизну та шкарпетки — лише нові.

У цієї ініціативи не має фізичних точок збору чи складів, тобто самостійно вони не збирають речі та не відправляють їх людям, які цього потребують. На сторінці лише розміщуються запити про необхідне, після чого люди, які мають можливість допомогти, відправляють речі особисто.

Якщо ви один із таких людей, то в дірект потрібно вказати:

  • які саме речі є можливість передати;
  • дату відправлення.

Якщо ж вам навпаки потрібна допомога, то в повідомленні проєкту потрібно вказати:

  • населений пункт, з якого довелося виїхати;
  • які саме речі необхідні. Розмірна сітка закріплена у хайлайтс;
  • додаткові потреби;
  • дані для відправлення Новою поштою (ПІБ, номер телефону, місто, відділення НП).

Якщо ж у вашому місті немає таких організацій, часто волонтерськими зборами займаються у церквах. Можна запитати, чи є у них потреба у чомусь. Але пам’ятайте, що такий вид благочинності не означає віддати людям щось, що ви б самі й не стали носити у скруті, тому речі мають бути охайними та чистими.

Авторка: Анастасія Бодюл.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Автор: Ексклюзив