Роботи на пивоварні Шульца

КМДА не надавала дозволу: на пивоварні Шульца проводять незаконні роботи

Департамент охорони культурної спадщини КМДА не надав дозволу на проведення робіт на території пивоварні Карла Шульца на Деміївці. Про це повідомляє «БЖ» із посиланням на Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Сама будівля має історико-культурну цінність, і входить до переліку об’єктів XIX-XX ст., яким загрожує знесення чи пошкодження. Наразі в КМДА проводять дослідження, щоб надати заводу статус об’єкта культурної спадщини.

Наразі комісією зафіксовані такі пошкодження:

  • 3 листопада 2022 спеціалісти зафіксували ознаки руйнації однієї із будівель, розташованої зі сторони провулка Лужевського;
  • 27 лютого 2023 комісія встановила, що один із корпусів пивоварні Шульца демонтовано, а на іншому проведено частковий демонтаж об’єму даху та двох поверхів.

За наявною у Департаменті інформацією, комплекс будівель Пивоварні Карла Шульца перебуває у приватній власності  БО «Міжнародний благодійний фонд «Фонд національного добробуту Криму».

У Департаменті зазначили, що зверталися до власника з вимогою зупинити проведення робіт і надати наявну дозвільну документацію. Також КМДА проінформувала Мінкульт стосовно проведення цих робіт.

Фото: Антон Короб.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.